+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.
thumbnail

Kokios internetinės svetainės Jums reikia

Pagrindinis kriterijus prieš pradedant kurti internetinę svetainę – konkretus jos paskirties įvardijimas. Taigi iš pradžių turite apsvarstyti keletą klausimų:

  • Koks Jūsų internetinės svetainės tikslas – norite didinti pardavimą ar suteikti kuo daugiau informacijos?
  • Ar Jūsų internetinė svetainė turėtų padėti stiprinti bendradarbiavimą su klientu?
  • Kiek kartų klientai turėtų apsilankyti Jūsų internetinėje svetainėje – vieną ar lankytis nuolat?

Nustatę savo internetinės svetainės paskirtį, jos funkcijas turėtumėte dar labiau sukonkretinti. Todėl kitas svarbus dalykas – tikslinės auditorijos nustatymas. Taigi reikėtų apgalvoti:

  • Kas naudosis Jūsų internetiniu puslapiu?
  • Ar Jūsų internetiniame puslapyje pateikiama informacija bus prieinama visiems, ar tik registruotiems nariams? Jei pasirinksite antrąjį variantą, svarbu pamąstyti, kas bus Jūsų svetainės nariai.
  • Jei informacija bus prieinama visiems, pasvarstykite, ar bet kuris vartotojas supras Jūsų internetinės svetainės turinį.
  • Kokias technologijas naudos Jūsų internetinės svetainės lankytojai (išmanųjį telefoną, delninį kompiuterį ir pan.)?

Kitas svarbus faktorius, kurio neturėtumėte pamiršti – internetinės svetainės atnaujinimas. Savaime suprantama, kad kai kuri informacija nereikalauja dažno atnaujinimo ir gali kurį laiką išlikti nepakeista, tačiau kai kuriuos dalykus reikia atnaujinti nuolat. Tad siekiant užtikrinti savo verslo sėkmę ir sudominti svetainės lankytojus, reaguoti reikėtų labai greitai. Atsižvelkite į tai, jei norite būti paklausūs tarp savo svetainės lankytojų, klientų.

Nustatę savo internetinės svetainės paskirtį, galite rinktis vieną iš dviejų svetainių tipų – HTML svetaines su statišku valdymu arba svetaines su turinio valdymo sistema (dinaminis valdymas):

  • Statiška HTML svetainė tinkamiausia tada, kai puslapio turinio nereikia keisti ilgą laiką. Jei  mokate naudotis HTML, šią svetainę vieną ar du kartus per metus galite atnaujinti savarankiškai. Prireikus pagalbos, specialistai pakonsultuos už papildomą mokestį.
  • Antrojo tipo svetainė tinkamiausia tada, kai internetinės svetainės informaciją planuojama nuolat atnaujinti, taip pat, jei svetainę valdyti ir atnaujinti norite patys. Turinio valdymo sistemos diegimas ir internetinės svetainės įdėjimas kainuoja brangiau. Kita vertus, už turinio atnaujinimą ir svetainės priežiūrą mokėti nebereikės, jei pats gebėsite ir turėsite laiko administruoti savo svetainę.