+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.
thumbnail

Prisitaikantis dizainas (Responsive Web Design)

Prisitaikantysis arba adaptyvusis dizainas (angl. responsive design) – tai specialus internetinės svetainės kūrimo būdas, kurį panaudojus parengta svetainė prisitaiko prie įrenginio tipo, nesvarbu, kas tai būtų: stacionarus ar nešiojamasis kompiuteris, delninis kompiuteris ar mobilusis telefonas. Jei Jūsų internetinė svetainė bus prisitaikanti prie kiekvieno įrenginio ekrano dydžio, nebereikės keleto svetainių. Prisitaikančiojo dizaino populiarumas pradėjo sparčiai augti nuo 2013 m., o šiuolaikinės tendencijos rodo, kad tokių internetinių svetainių poreikis tik didės, kadangi paieškos sistemos, pavyzdžiui, Google,tokias svetaines geriau indeksuos, priskirs joms didesnius kokybės balus ir rezultatus atvaizduos populiariausiose paieškos sąrašo pozicijose.

Prisitaikančiojo dizaino interneto svetainė – svetainė su skirtingais elementais, reaguojančiais į skirtingo dydžio prietaisus ir jų puslapių atidarymo galimybes. Visiems žinoma, kad atidarius įprastinį tinklalapį delniniame kompiuteryje arba mobiliajame telefone, vaizdas labai skirsis: norint pamatyti visą informaciją jį reikės slinkti į dešinę. Gali pasitaikyti, kad kai kurie elementai taps nematomi arba sudarkyti. Jei internetinėje svetainėje daug grafikos, mobiliuosiuose telefonuose ji veiks ypač lėtai. Adaptyvusis internetinės svetainės dizainas visas minėtąsias problemas išsprendžia, todėl klientai kokybiškai peržiūrėti Jūsų tinklalapį galės bet kuriame įrenginyje.

Prisitaikančiojo dizaino interneto svetainė naudoja sistemą fluid grid, t. y. visi svetainės elementai matuojami proporcijomis, o ne pikseliais. Vadinasi, jei Jūsų puslapyje yra trys kolonos, turite nustatyti jų plotį, kuris matuojamas santykinai su kitų kolonų pločiu (pirma kolona užims 50 proc. puslapio, antra – 30 proc., trečia – 20 proc.). Paveikslėliai, vaizdo filmukai ir kiti vaizdo elementai pakeičiami taip pat santykinai.

Prisitaikančiojo dizaino specifika:

  • Piršto paspaudimas. Prisitaikančiojo dizaino internetinė svetainė – puikus pasirinkimas galvojant apie tapšnojamų delninių kompiuterių ir mobiliųjų telefonų naudotojus, kurie įpratę valdyti savo įrenginius vienu piršto paspaudimu.
  • Grafika ir perkėlimo greitis. Naudojant prisitaikantįjį dizainą nebereikės galvoti apie grafikos mažinimą mobiliesiems įrenginiams ir perkėlimo ar duomenų parsisiuntimo greitį.
  • Aplikacijos ir mobiliosios versijos. Kadangi šiais laikais ypač sudėtinga sukurti programėlę ar mobiliąją versiją kiekvienam prietaisui ir operacinei sistemai, protingiausias sprendimas – rinktis prisitaikančiojo dizaino internetinę svetainę, kuri puikiai atrodys ir bus lengvai naudojama kiekviename mobiliajame įrenginyje.

Jei nuspręsite, kad prisitaikančiojo dizaino internetinė svetainė yra būtent tai, ko Jums reikia, prašome susisiekti ir mes patarsime visais svetainės kūrimo ar atnaujinimo klausimais.